Sperm bankasından doğan oğlu büyüdü artık delikanlı. İlk Türk olarak tarihe geçti

Ünlü oyuncu Leyla Bilginel, 2007 yılında New York’ta bir sperm bankası aracılığıyla hamile kalarak oğlu Kayra’yı dünyaya getirdi ve bu şekilde bebek sahibi olan ilk Türk kadın oldu.

Yıllar içinde Kayra artık genç bir delikanlıya dönüştü. “Emret Komutanım”, “Kördüğüm” ve “Savcının Karısı” gibi dizilerde rol alarak tanınan Bilginel, bir süre Tayland’da yaşadıktan sonra, oğlu Kayra ile birlikte gözlerden uzak bir hayat sürmeye devam ediyor.

Sosyal medyada aktif olan Bilginel, hiç evlenmemiş olmasına rağmen, oğlu Kayra ile ilgili paylaşımlar yaparak hayranlarının merakını gideriyor. Bilginel ve oğlu Kayra’nın hikayesi, birçok kişi tarafından ilgiyle takip ediliyor.

LEYLA BİLGİNEL KİMDİR

Leyla Bilginel, 21 Aralık 1977’de Ankara’da dünyaya gelmiştir ve Kars kökenlidir. Ankara Hacettepe Üniversitesi’nden işletme eğitimi almıştır ve bir erkek ve bir kız kardeşi vardır.

Ailesi Leyla küçükken ayrılmış, erkek kardeşi Serkan ise 24 yaşında uykusunda hayatını kaybetmiştir.

Soyadını Kömürcü’den Bilginel olarak değiştiren Leyla, 2007’de ABD, New York’taki bir sperm bankasından aldığı spermle hamile kalarak Türkiye’de bu yolu seçen ilk kadın olmuş ve oğluna Serkan Kayra ismini vermiştir.

Meslek hayatına haber spikeri olarak başlayan Leyla, bu işi iki yıl sürdürdükten sonra bırakmıştır. Üniversite yıllarında devlet tiyatrolarında oyunculuk eğitimi de alan Leyla, reklam filmleri ve katalog çekimleriyle oyunculuğa adım atmış ve birçok dizi filmde rol almıştır.

2013’te “Sevme Yanarsın” isimli tiyatro oyununda sahne almış, bu oyun Charles Dyer’in “Taşralı” eserinden Özdemir Çiftçioğlu tarafından uyarlanmıştır. Leyla, Onur Şenay ve Genco Çağlar ile birlikte oyunun kadrosunda yer almıştır.

2012’de TV8’de Kenya’da çekilen “Tropytürk” yarışmasına katılan Leyla, Billur Kalkavan, Berksan Özer, Burcu Çetinkaya, Ceyda Ersoy, Esra Ersoy, Zaza Enden, Hale Caneroğlu, Şener Üşümezsoy, Ertem Şener, Serkan Tanırgan, Tuğba Özay, Önder Bekensir ve Helin Avşar ile yarışmıştır.

Nisan 2013’te başlayıp Show TV’de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmasında yarışmacı olarak yer alan Leyla, Med Yapım’ın ürettiği ve 12 Nisan 2013’te canlı yayınlanan programda Asena, Bayhan Gürhan, Gökhan Taşkın, Atilla Taş, Günay Musayeva, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso ile yarışmış ve yarışmayı Önder Bekensir kazanmıştır.

2014’te Leyla Bilginel, oğlu Kayra ile birlikte Tayland’ın Phuket adasına yerleşerek yeni bir yaşam kurmuştur.

Film ve Dizi Filmografisi:

2013: (Q)üfür (Gülizar rolünde) – Sinema Filmi
2010: Kılıç Günü (Suzan Kızıltan rolünde) – TV Dizisi
2009: Maskeli Balo – TV Dizisi

2008: Pars: Narkoterör – TV Dizisi
2007: Emret Komutanım: Şah Mat
2007: Gurbet Yolcuları – TV Dizisi

2006: Kördüğüm – TV Dizisi
2005: Savcının Karısı – TV Dizisi
2002: Yeşil Işık

2002: Seni Yaşatacağım – TV Dizisi
2001: Nisan Yağmuru – TV Dizisi
1998: Aynalı Tahir – TV Dizisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x